18
  • Sonatiha
  • فیلم های 1358
  • هیچ نظر

دانلود فیلم مستند طپش تاریخ با لینک مستقیم

دانلود فیلم مستند طپش تاریخ + دانلود تکی

فیلم مستند طپش تاریخ برای اولین بار در اینترنت از سایت سنتی ها

*** در صورت درخواست صاحب اثر یا ستاد ساماندهی از سایت حذف خواهد شد ***

دانلود مستند طپش تاریخ

از رویدادهایی که به پیروزی انقلاب در بهمن‌ ۱۳۵۷ انجامید چند ساعت فیلم با کیفیت مقبول برای ما باقی مانده است؟ از انقلابی که نقشه‌ی ژئوپولتیک منطقه را دگرگون کرد و آغازِ دوره‌ی جدیدی در تاریخ کشورمان بود. رویدادی که کسی در اهمیت آن شک ندارد. اگر بگویم پنج تا ده ساعت، باور نمی‌کنید. واقعیت این است که مقدار تصویر متحرکی که از رویدادهای سال پرجوش‌وخروش ۱۳۵۷ برای ما باقی مانده بسیار اندک است و این مقدار اندک نیز به روزها و رویدادهای خاصی محدود می‌شود: دو فیلم مهم، چند فیلم کم‌اهمیت‌تر و مقدار نامعلومی راش.


«طپش تاریخ» محمود بهادری، منوچهر مشیری و اصغر فردوست و «برای آزادی» حسین ترابی (۱۳۵۸-۱۳۵۷) دو فیلم بلند تدوین‌شده‌ای هستند که از رویدادهای این دوره به دست ما رسیده اند؛ دو فیلمی که هم صحنه‌های مشابه زیاد دارند و هم تفاوت‌های جدی با یکدیگر.

«طپش تاریخ» حاصل کار سه فیلمبردار از کارمندان تلویزیون دولتی است که از سر همدلی با حرکت مردمی، که در خیابان‌ها در جریان بود، دوربین‌های خود را از تلویزیون بیرون آوردند و به فیلمبرداری از این رویدادها پرداختند. رابطه‌ی این سه با هم در هماهنگی کلی بود که کی به کجا برود و فیلم بگیرد تا حتی‌الامکان رویدادها پوشش کامل‌تری داشته باشند. هیچ تصوری از فیلمی که قرار بود از این تصویرها ساخته شود در ذهن نبود، کمااینکه اصلاً معلوم نبود سرانجام این حرکت به کجا می‌انجامد. به‌هرروی بعد از پیروزی انقلاب، داوود کنعانی تصویرهای گرفته‌شده را تدوین کرد و همراه تمام راش‌ها (تکه‌فیلم‌هایی که در فیلم تدوین‌شده از آنها استفاده نشده) به تلویزیون تحویل داد. «طپش تاریخ» در سال‌های اخیر چند بار از تلویزیون پخش شده اما کوشش منوچهر مشیری به نیابت از سازندگان فیلم (بهادری از دنیا رفته و فردوست در خارج از کشور زندگی می‌کند) برای پیدا کردن راش‌های فیلم در آرشیوهای تلویزیون به نتیجه نرسیده است. بسیاری از صحنه‌های انقلاب، از جمله تصاویر آزادی زندانیان سیاسی در جلو زندان قصر، تنها در این فیلم موجود است. گفتار روی تصاویر «طپش تاریخ»، که با لحن و روحیه‌ی شعاری همان دوره نوشته و خوانده شده، خود به شیوه‌ای دیگر سندی است از روحیه‌ی غالب روزگار خود.

کارگردان : اصغر فرودست و داود کنعانی

زمان  زمان فیلم : ۹۰ دقیقه

کاربر گرامی برای دانلود فایل مورد نظر خود باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید.

ثبت نام 

ورود به حساب کاربری

android-dvb-t-tv-icon  اسکرین شات (نسخه با کیفیت بهتر به سایت اضافه شد)


دانلود تکی فیلم طپش تاریخ محصول ۱۳۵۸

چنانچه تنها قصد دانلود این فیلم را دارید، می توانید بدون تهیه اشتراک اقدام به خرید آن نموده و لینک دانلود را آنی دریافت و یک نسخه هم در ایمیل خود داشته باشید.

قیمت ۱۵۰۰ تومان

[zarinpalpaiddownloads id=”23″]

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟